Connect with us

ACUM FC Argeș – FCU Craiova 1-0 | GOOOL Argeș! Isfan deschide scorul în prelungirile primei reprize

PAUZĂ

Min. 45+1: GOOOOL ARGEȘ! Balonul ajunge în careu după o centrare din corner, e deviat cu capul și ajunge la Isvan, aflat la bara a doua, care înscrie fără probleme.

Min. 1: A început meciul!

Echipele de start:

FC Argeș: Greab – Mușat, Xavier, Turda, Tofan – Raynov, Meza Colli – Dumitrașcu, Palic, Isfan – Tănase
FCU Craiova: Mogoșanu – Huyghebaert, Kovacic, Diallo, NEgru – Baeten, Albu, Van Durmen – Marquet, Bălan, Sidibe

Nou-promovata se deplasează la Pitești pentru meciul de pe terenul lui FC Argeș. Piteștenii vin după victoria din deplasare cu Dinamo și speră să obțină prima victorie pe teren propriu în acest sezon.

De cealaltă parte, FCU Craiova nu a mai câștigat de trei etape consecutive, înregistrând două remize și o înfrângere, ultimul egal pe teren propriu cu Farul, 1-1.

Ultima întâlnire dintre cele două echipe a fost în 2009, atunci când FCU Craiova s-a impus cu 1-0.