Connect with us

Romanii, campioni in Bulgaria! Keseru, Moti si Dragos Grigore au castigat al 10-lea titlu consecutiv pentru Ludogorets!

Sport

Ludogorets domina campionatul Bulgariei de un deceniu.

Victoria cu 3-1, de acasa, contra lui Beroe, i-a adus lui Logorets al 10-lea titlu consecutiv in Bulgaria. Echipa unde joaca romanii Keseru, Moti si Grigore a castigat matematic campionatul, cu 4 etape inainte de final. Cu 67 de puncte, Ludogorets nu mai poate fi ajunsa de TSKA Sofia, care are 53 de puncte.

Klaudiu Keseru a fost introdus in minutul 60, ca in minutul 83 sa marcheze. Atacantul a ajuns la 17 goluri si este golgheterul campionatului.

Fundasii centrali Moti si Dragos Grigore nu au facut parte din lot pentru acest meci.

Cel mai titrat dintre cei trei romani este Cosmin Moti, care are 9 titluri cu Ludogorets, urmat de Keseru cu 6 campionate si Dragos Grigore, cu 3 titluri.